يكشنبه 24 آذر 1398

عینک آفتابی در عین حال که جذابیت دارد مزایای سلامتی زیادی را ارائه می دهد که عبارتند از :

هنگامیکه چشم ها در معرض آفتاب طولانی مدت قرار می گیرند ،خطر ابتلا به آب مروارید را افزایش می دهد .عینک آفتابی 75 تا 90 درصد نور آفتاب را فیلتر می کند.یکی از قسمت های صورت که اغلب افراد آن را نادیده می گیرند پلک ها می باشند.این پوست نازک اگر بصورت مرتب در معرض اشعه ماوراءبنفش قرار بگیرد ،مستعد ابتلا به سرطان پوست می شود.

قبل از خرید عینک آفتابی چه چیزی را باید بدانیم؟

خرید عینک آفتابی ارزان  بدون نسخه در همه جا فروخته می شود .از مطب پزشکان تا بوتیک های سطح بالا و پمپ بنزین ها .قیمت عینک ها می تواند بسیار ارزان یا بسیار گران قیمت باشد.مهم نیست که کجا بهترین مارک عینک آفتابی خریداری کردید،خرید فقط عینک آفتابی که 100%از اشعه های مضر ماوراءبنفش خورشید را مسدود می کند مهم است .

اکثر عینک های آفتابی بدون کیفیت یا کیفیت خوب ،دارای یک برچسب متصل به لنزها هستند.که نشانگر سطح محافظت در برابر اشعه ماوراءبنفش عینک آفتابی است.اگر مطمئن نیستید که لنزهای ضدنسخه شما در برابر اشعه ماوراءبنفش چقدر محافظت می کند آن را به یک پزشک چشم یا فروشگاه نوری در نزدیکی خود ببرید تا تجزیه شود.

گزینه دیگر خرید عینک آفتابی مارک دار بدون نسخه با لنزهای فوتوکرومی می باشد که در داخل خانه شفاف و بطور خودکار در فضای بیرون از نور در معرض نورخورشید قرار می گیرد.این لنزها معمولا فقط در فروشگاه های نوری یا مطب پزشکان چشم در دسترس هستند.اگر می خواهید بهترین محافظت در برابر تابش خیره کننده ناشی از بازتاب نورباشد ،عینک آفتابی بدون نسخه را با لنزهای قطبی خریداری کنید.این لنزها دارای فیلتر ویژه ای در موارد لنز هستند که بازتاب های بسیار روشن نور را از آب و سطوح صاف و براق (مانند :شیشه جلوی اتومبیل )از بین می برد.

لنزهای قطبی باعث کاهش فشارچشم در بیرون از منزل می شود و بویژه برای دیدن زیر سطح آب هنگام قایقرانی یا ماهیگیری مفید می باشد.البته عینک آفتابی فقط برای افرادی که عاشق قایقرانی ،ماهیگیری یا رفتن به ساحل نیست .هرکسی که از تابش نورخورشید در بیرون از خانه رنج می برند می توانند از این لنزهای عینک آفتابی پیشرفته بهره مند شوند.عینک آفتابی نیز برای رانندگی مفید می باشد زیرا بازتاب های ایجاد شده تابش خورشید خیره کننده از سطوح مسطح ،مانند هود وسایل نقلیه و روکش رنگی سبک را کاهش می دهد .عینک آفتابی قطبی انتخاب بسیار خوبی برای افراد بالای 40 سال که زمان قابل توجهی را در خارج از خانه به سرمیبرند می باشد .عینک آفتابی قطبی با لنزهای فوتوکرومیک برای هرکسی که هرروز مشخص در داخل و خارج از خورشید باشد یک انتخاب عالی است.

اولین قدم برای بدست آوردن بهترین دید ممکن با استفاده از عینک آفتابی قطبی ،برنامه ریزی معاینه چشم با پزشک چشم در نزدیکی شماست .اگر حتی مقدار کمی از عیوب انکسار نیز دارد،تصحیح دید در فضای باز با لنزهای قطبش شده به شما کمک می کند تا حد امکان و بطور وضوح و راحت در نورخورشید مشاهده کنید.

پوشیدن عینک آفتابی در شب :

شدت بینایی در شب کاهش می یابد زیرا مقدار کم نور از حدمطلوب در شرایط کم نور به شبکیه می رسد.پوشیدن عینک آفتابی در شب باعث افزایش بیشتر رسیدن نور به شبکیه می شود ،بنابراین به هیچ وجه توصیه نمی شود ،بخصوص هنگام رانندگی در شب زیرا این امر باعث اختلال در بینایی ناشی از تاریکی می شود.

فروش عینک آفتابی زنانه در اصفهان,فروش عینک آفتابی در اصفهان,فروش انواع عینک آفتابی

آن دسته از عینک های آفتابی استاندارد می روند که حداکثر از چشم شما در مقابل اشعه uv محافظت می کنند.عدسی عینک هایی استاندارد هستند که بتواند بیش از 95% از اشعه یو وی را جذب کند .میزان تعیین یو وی بودن عینک ها تنها از راه دستگاه یو وی متر امکان پذیر می باشد .

معمولا عوامل محیطی مانند وزش باد بخصوص در آب و هوای خشک سبب خشکی چشم افراد می شود بخصوص افرادی که به سندروم خشکی چشم دچارند.عینک آفتابی مانع برخورد گرد و غبار به چشم ها شده و از خشکی چشم جلوگیری می کند.

اگر صورت مربع شکلی دارید :قاب و فریم هایی را انتخاب کنید که گرد و بیضی شکل هستند.

اگر صورت گردی دارید:قاب یا فریم های کشیده و مربع را انتخاب کنید.

اگر صورت بیضی شکلی دارید:فریم های مستطیلی شکل و کشیده را انتخاب کنید .

اگر شما صورت مستطیلی شکلی دارید:بهتر است از فریم هایی که گوشه های گرد و زاویه دارند استفاده کنید.

چند نکته که باید هنگامخرید عینک آفتابی آن را به یاد داشته باشید:

  • لیبل عینک را به دقت بخوانید.
  • عینکی را انتخاب کنید که تابش نور را منعکس می کند.
  • عینکی را خریداری کنید که اشعه بیشتری را جذب کند.
  • عینک های نشکن انتخاب کنید.
  • قیمت بالای عینک ،لزومی برمعنای کیفیت بالای ان نیست.
  • عینک مناسب برای رانندگی خریداری کنید.
  • رنگ مناسب انتخاب کنید. 
  •  فروش عینک آفتابی زنانه در اصفهان,فروش عینک آفتابی در اصفهان,فروش انواع عینک آفتابی